Gå videre til innhold
Granskningsrapport

Dokument -

Granskningsrapport

Utbrudd av covid-19 på Hurtigruten-skipet MS Roald Amundsen 17. – 31. juli 2020.
go to media item
Lisens:
Bruk i media
Innholdet kan lastes ned, bli brukt og delt i ulike medier av for eksempel journalister, bloggere, spaltister, kommentatorer etc., med den hensikt å formidle, fortelle og kommentere dine pressemeldinger, oppslag eller informasjon, forutsatt at innholdet er uendret og brukt i sin helhet. Opphaver skal navngis i den grad og på den måten god skikk tilsier (dette betyr f.eks. at fotografer nesten alltid skal navngis).
Filformat:
.pdf
Last ned

Emner

Kontakter

Relatert innhold

  • Hurtigruten Coastal AS vedtar forelegg etter smitteutbruddet i 2020

    Etter 1,5 år med etterforskning av smitteutbruddet på MS Roald Amundsen, konkluderte påtalemyndigheten før helgen med at Hurtigruten Coastal AS skal straffes med et forelegg på 1.000.000 kroner. Selskapet har nå vedtatt forelegget.

    Forelegget er gitt som en selskapsstraff til Hurtigruten Coastal AS, driftsselskapet som i 2020 hadde driftsansvaret for alle Hurtigruten-gruppens skip.
    - De